Ahmet Yesevi Üniversitesinde Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi12 Haz 2019

 

2018-2019 eğitim öğretim yılı faaliyetleri kapsamında görev alan öğrenciler üniversite yönetimi tarafından ödüllendirildi. 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde öğrenim gören Türk dünyası öğrencileri Üniversitemiz bünyesinde düzenlenen çeşitli festival ve etkinliklerde görev almaları ve kendi kültürel değerlerini tanıtmalarından dolayı düzenlenen törenle ödüllendirildi. 

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten, Ahmet Yesevi üniversitesinde görev yapmanın ayrı bir duygu olduğuna vurgu yaparak, “Değerli öğrencilerimiz daha önce Türkiye’de ve Amerika’da bir çok üniversitede görev yaptım ancak Ahmet Yesevi Üniversitesi benim gönlümde ayrı bir yer etti. Şunu belirtmek isterim ki burayı değerli kılan sizlersiniz” dedi. Pilten konuşmasının devamında bu yıl çok yoğun bir yıl geçirdiklerini belirterek, “Bu yıl üniversitemiz açısından tarihi bir yıl oldu. Özellikle Nisan ayında 300’e yakın bilim insanını ağırladık. Bu alanda görev alan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sizlerde etkinliklerde yapmış olduğunuz Türk dünyası halk dansları gösterileri ile üniversitemizi ve memleketlerinizi en iyi şekilde temsil ettiniz.  Katkılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. 

Rektör Yardımcısı Dr. Emrekul Abuov ise, sosyal ve kültürel etkinliklerde aktif rol almalarından dolayı teşekkürlerini ileterek, “Sevgili öğrenciler, 2018-2019 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu zaman çerçevesinde çeşitli etkinliklerde göstermiş olduğunuz başarılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Abuov, “Üniversitemizde Türk dünyasının dört bir köşesinden öğrenciler var, sizler burada görev alarak kendi kültürünüzü tanıttınız, bu bizler için çok önemliydi.  sizleri üniversite yönetimi ve şahsım adına tebrik ediyorum” dedi.