Kazakistan Tıp Bayramı Ahmet Yesevi Üniversitesinde Törenle Kutlandı14 Haz 2019

 

16 Haziran Tıp Çalışanları Günü vesilesiyle Ahmet Yesevi Üniversitesinde bir kutlama programı düzenlendi. Rektörlük Bilim ve İnovasyon Merkezi tarafından düzenlenen etkinliğe Üniversitemizin Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapan doktorlar, hemşireler ve personel katıldı.

Tıp Fakültesi çalışanlarının “Tıp Bayramını” kutlamak üzere bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten sözlerine başlarken Türkçedeki “Halka Hizmet Hakka hizmettir” deyimi ile sağlık çalışanlarının yapmış olduğu mesleğin önemine vurgu yaptı. Pilten, sağlık sektörünün insan hayatında birinci derecede sorumlu olarak faaliyet gösterdiğini, bu anlamda Ahmet Yesevi Üniversitesinin sağlık hizmetleriyle Türkistan’a ve çevresine yönelik önemli bir görevi başarıyla icra ettiğini belirtti. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Umirbek Umbetov ise konuşmasında sağlık sektörünün, insan hayatındaki önemine vurgu yaparak, “Tıp alanında çalışanlar görev ve sorumluluklarının bilincinde,  Hipokrat ilkelerine bağlı ve meslek ahlakı çerçevesinde sürekli yenilik ve gelişmeye tıp alanında bilimsel faaliyetleri öğrenmeye ve bunu uygulamaya çaba harcayan sabırlı ve fedakar insanlardır. Tıp Çalışanları Günü vesilesiyle bu alanda görev yapan tüm personelimizin Üniversite yönetimi adına Tıp Bayramı’nı kutluyor ve çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz” dedi.

Tören sonunda katılımcı personelin bir kısmına Rektörlük teşekkür belgesi verildi.