5. Asya Dilleri ve Edebiyatları Uluslararası Sempozyumu Nur-Sultan’da yapıldı25 Haz 2019

 

 

5. Asya Dilleri ve Edebiyatları Uluslararası Sempozyumu 20-22 Haziran 2019 tarihlerinde Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi işbirliği ile  Nazarbayev Üniversitesinin ev sahipliğinde Kazakistan’ın başkenti Nur-Sultan’da gerçekleştirildi.

Sempozyuma, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ile Erciyes Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Küçükler ve çok sayıda bilim insanı katıldı.

Uluslararası Asya Dilleri ve Edebiyatları Sempozyumu (ADES), özellikle Doğu dilleri üzerine bilimsel araştırmalara katkıda bulunmak ve akademisyenlere periyodik olarak bir araya gelme fırsatı yaratmak amacıyla bu yıl Kazakistan’da yapıldı. 

‘’Kültürlerarası Etkileşim’’ temasıyla düzenlenen sempozyumda, Dil, Edebiyat, Kültür Çalışmaları, Sosyoloji, Antropoloji, Felsefe, Teoloji, Güzel Sanatlar, Sanat Tarihi ve Tarih alanlarında 6 ülkeden 42 bilim insanı çalışmalarını sundu.