Ahmet Yesevi Üniversitesinde Mezuniyet Töreni 01 Tem 2019

 

2018-2019 eğitim öğretim yılında mezun olan üniversitemiz öğrencileri diplomalarını aldı.

2018-2019 Akademik Yılı lisans, yüksek lisans ve doktora bölümlerinden mezun öğrenciler, diplomalarını kültür merkezi tiyatro ve sinema salonunda düzenlenen törenle aldılar. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Umirbek Umbetov ve Doç. Dr. Pusat Pilten’in açılış konuşmalarıyla başlayan törende iki bine yakın öğrenci mezun olmanın heyecanı ve sevincini yaşadı. 

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Umirbek Umbetov, mezun olan öğrencileri tebrik ederek “Değerli gençler Türk Dünyasının kültür başkenti Türkistan’da açılan Ahmet Yesevi Üniversitesi kuruluşundan bu güne 75 bine yakın mezun vermiştir. Üniversitemizin sıralarında eğitim alan Türk dünyasının gençleri bugün  hem  Kazakistan’da hem de Türk Dünyasının çeşitli bölgelerinde önemli görevlere icra etmektedirler. Kuruluşundan bugüne üniversitemizin bayrağını yükselten tüm mezunlarımızın başarılarını, üniversitemizin bir başarısı olarak değerlendirmekteyiz.Öğrencileri en iyi şekilde yetiştiren hocalarımıza da ayrıca teşekkür ederiz” dedi. Rektör Yardımcısı Umbetov, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 1974 öğrenci öğretimini tamamladığını bildirerek, “Bu yıl itibariyle 1200 lisans,  231 yüksek lisans,  20 doktora ve tıp fakültesi intörn programından 523 öğrenci mezun oluyor. Hepinizi  kutluyor, yeni hayatlarınızda başarılar diliyoruz” dedi. 

Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten öğrencilere hitaben yapmış olduğu konuşmasında, “Sevgili gençler öğrencilik döneminin sona erdiği ve yeni bir hayatın başlangıcı olduğu bir günü hep birlikte yaşıyoruz” dedi. Rektör Yardımcısı Pilten, Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk Kazak Üniversitesinin tüm değerleri ile birlikte bir öğrenim süreci geçirdiklerini belirterek, “bundan sonraki hayatınızda da burada göstermiş olduğunuz başarıların devamını diliyoruz. Mezuniyetiniz kutlu olsun” dedi.