Ahmet Yesevi ÜniversitesiTıp Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı04 Tem 2019

Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2018-2019 akademik yılı Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi mezunları düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Yesevi orkestrası tarafından müzik dinletisi ile başlayan törende, mezun öğrenciler diploma almanın heyecanını ve sevincini  aileleri ile birlikte yaşadılar.

4 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 11.00'de Kültür Merkezi Tiyatro ve Sinema salonunda gerçekleştirilen etkinlikte,  Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinden öğrenimini dereceyle tamamlayan 21 öğrenciye diplomasını, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten takdim etti.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Abdrasilov, Tıp mesleğinin önemine vurgu yaparak, “Sevgili Gençler, bugün sizler yedi yıllık emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Sizler çok önemli ve kutsal bir görevi ifa edeceksiniz, kiminiz doktor olacak, kiminiz hoca olarak görev alacaksınız. Bundan sonraki hayatınızda aklın, vicdanın ve bilimin ışığı yolunuzu aydınlatsın. Sizler, sadece kendiniz ve aileniz için değil, ülkeniz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız. Unutmayın ki, dürüst, çalışkan ve üretken her insan, vatanına en iyi hizmet eden bir değerdir” dedi. Rektör Abdrasilov konuşmasına, “Öğrencilerimizi büyük emek ve özveriyle bu güne hazırlayan değerli hocalarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum” sözleriyle son verdi.  

Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten kutlama mesajlarıyla başladığı konuşmasında, “Değerli öğrenciler, bugün yeni bir hayata adım atıyorsunuz, sizler burada Türkistan’ın manevi ikliminde Yesevi terbiyesi ile beraber öğrenim gördünüz, bu değerler çerçevesinde çıkacağınız yolda görevinizi en iyi şekilde yerine getireceğinizi inanıyorum. Sizler Türk dünyasının farklı bölgelerinden gelerek burada bir öğrenim süreci geçirdiniz, bundan sonraki hayatınızda başarılarınızı duymak bizler için en büyük gurur ve memnuniyet kaynağı olacaktır. Mezuniyetinizi kutluyor, sizleri bu güne hazırlayan hocaları ve ailelerinizi tebrik ediyorum" dedi.