Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesi Dekanlığına Yeni Atama 04 Eyl 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesi dekanlığına yeni atama yapıldı. 

Dekanlık görevine atanan Dr. Öğretim Üyesi  Erdal Aydoğmuş düzenlenen törenle göreve başladı. 4 Eylül Çarşamba günü Kentav Yerleşkesi Hazırlık Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen törende Dekan Aydoğmuş’a görevi tevdi edildi. Törene Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ile Hazırlık Fakültesi öğretim elemanları katıldı.

Törende konuşan Rektör Vekili Tomar, dekan Aydoğmuş’a hayırlı olsun dileklerini ileterek çalışmalarında başarılar diledi. Konuşmasında yabancı dil öğreniminin önemine vurgu yapan Rektör Vekili Tomar, üniversitemizi kazanan öğrencilerin ilk durağının Hazırlık Fakültesi olduğunu, buradaki ilk izlenimlerinin tüm eğitim sürecine yansıyacağını belirterek, hem dil olarak hem de  mensubiyet bilinci açısından en iyi şekilde bir üst sınıfa hazırlanması bakımından Hazırlık Fakültesi hocalarının bu anlamda görev ve sorumluluklarının önemine dikkat çekti. 

Rektör Yardımcısı Pilten ise konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederek, dekanlık görevine yeni atanan Dr. Öğretim Üyesi Erdal Aydoğmuş’a başarılar diledi. 

Dekan Aydoğmuş ise gösterilen teveccühe teşekkür ederek, sorumluluğunun bilincinde bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağını ve hazırlık fakültesinin başarısı için elinden gelen çabayı sarf edeceğini belirtti.