Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Musa Yıldız Hazırlık Fakültesini Ziyaret Etti11 Eyl 2019

 

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek  yeni eğitim öğretim yılı münasebetiyle çeşitli birimlerde incelemeler yapmak üzere  Türkistan’a gitti.

Türkistan programı kapsamında 9 Eylül Pazartesi günü üniversitemizin Kentav yerleşkesine ziyarette bulunan  Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız, Hazırlık Fakültesi dekanlığına yeni atanan Dr. Öğretim Üyesi Erdal Aydoğmuş ve Kentav Enstitü Müdürü Prof. Dr. Usenbek Rahmetulı’na hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Sayın Yıldız'a, incelemelerinde Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Umirbek Umbetov ve Prof. Dr. Kamalbek Berkinbaev de eşlik etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız, burada yapmış olduğu toplantıda, yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlama heyecanını dile getirerek, bizlerin görevinin de üniversitemizin adını aldığı Türk dünyasının manevi lideri Hoca Ahmet Yesevi'ye layık genç nesiller yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. 

Mütevelli Heyet Üyesi Muhittin Şimşek yaptığı konuşmada, Hazırlık Fakültesinin önemine vurgu yaparak, öğrenim hayatının temelinin burada atıldığını ve  bu sebeple  Türkçe ve Kazakça öğreten hocaların önemli bir misyon üslendiğini söyledi. 

Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ise, yabancı dil öğrenimine çok önem verdiklerini belirterek, “Üniversitemizde bu yıldan itibaren dil öğretiminde yeni bir dönem başlatıyoruz. Bu kapsamda yeni dil öğretim merkezimiz ve eğitim müfredatımız ile Türk Dünyası gençlerini buradan dört dil öğrenmiş olarak mezun etmeyi planlıyoruz” dedi. 

Toplantının ardından heyet, Mühendislik Fakültesi, Teknopark ve öğrenci yatakhanesinde incelemelerde bulundu.