Mütevelli Heyet Başkanı Musa Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkiyeli Personelle Yemekte Buluştu11 Eyl 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız,  9 Eylül Pazartesi günü Üniversitemizin Türkistan yerleşkesinde görev yapmakta olan Türkiyeli akademik ve idari personel ile  Yesi Otel'de akşam yemeğinde buluştu. 

Yemekli toplantıya Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ve Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu katıldı.

Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız personele hitaben yapmış olduğu konuşmasında Ahmet  Yesevi Üniversitesi mensubu olmanın önemine dikkat çekerek, “Hoca Ahmet Yesevi, Anadolu’nun inşası ve ihyası için en iyi öğrencilerini göndermiştir. Vefa borcu olarak bizler de bu sorumluluğun bilincinde görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz” diyerek yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisi ile konuşmasını sonlandırdı. 

Mütevelli Heyet Üyesi Şimşek, Hoca Ahmet Yesevi’ye hizmet etmenin bir gönül işi olduğunu belirterek, “Hoca Ahmet Yesevi’nin yanıbaşında onun mefkuresine bağlı kalarak, genç nesiller yetiştirmeliyiz. Onlar bizim eserimiz olacaktır” dedi.  

Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ise  konuşmasında, yeni eğitim kadrosuyla, 2019-2020 eğitim-öğretim yılına hazır olduklarını belirterek, personele başarılı bir eğitim-öğretim geçirmeleri temennisinde bulundu. 

Etkinlik, davetli misafirlerin konuşmaları ile yeni akademik ve idari personelin tanışma merasimiyle sona erdi.