Ahmet Yesevi Üniversitesinde Toplu Sünnet Töreni12 Eyl 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde Toplu Sünnet Töreni

Ahmet Yesevi Üniversitesi ve TİKA işbirliğiyle düzenlenen geleneksel toplu sünnet töreni 10 Eylül 2019 tarihinde Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 

Etkinlik kapsamında Türkistanlı 50 çocuk üniversitemiz hastanesinde sünnet edildi. 

Türkistan halkına destek etkinliğine Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve TİKA Nur-Sultan temsilcisi Evren Rutbil ile sünnet olan çocuklar, aileleri ve Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları katıldı. 

Törende Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, TİKA temsilcisi Evren Rutbil, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar birer konuşma yaparak başta TİKA’dan sorumlu Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam olmak üzere katkı sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür edip sünnet olan çocuklara hediyelerini verdiler. 

Konser programıyla devam eden etkinlikte çocuklar doyasıya eğlenirken, kendileri için hazırlanan sevimli çizgi film karakteri kostümleriyle hatıra fotoğrafları çektirdiler.