Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Musa Yıldız Türkiye Mezunlarıyla Yemekte Buluştu12 Eyl 2019

 

10 Eylül 2019 Salı günü Yesi Otel’inde gerçekleşen akşam yemeğinde, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Başkanlığı bursu ile yüksek lisans ve doktorasını Türkiye’de tamamlamış Kazak akademik personelle buluştu.  

Mezunlarla buluşma toplantısına Prof. Dr. Musa Yıldız’ın yanı sıra, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten, Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu ve TİKA Nursultan temsilcisi Evren Rutbil de katıldı.

Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız toplantıda yaptığı konuşmada “Türkiye’de öğrenim görmüş personelimiz bizim için çok kıymetli. Kazandığınız tecrübeleri burada öğrencilerimize aktarmanız, bizi arzu ettiğimiz başarıya ulaştıracaktır” dedi. Farklı bir yönetim anlayışına sahip olduklarını belirten Başkan Yıldız, “Bizim kapılarımız akademisyenlerimize, öğrencilerimize ve sizlere sonuna kadar açık olup hedeflediğimiz noktaya ulaşmak için her türlü desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullandı. 

Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ve TİKA Nursultan temsilcisi Evren Rutbil’in de söz aldığı toplantıda Rektör Abdrasilov, aynı zamanda Rektör Vekili Tomar’ın doğum günü olması sebebiyle iyi dileklerini ileterek kendisine hediye takdim etti. Rektör Vekili Tomar ise, üniversitemizde gün içerisinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle anlamlı bir doğum günü geçirdiğini söyledi. 

Toplantı toplu hatıra fotoğraf çekimi ile son buldu.