Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Tomar Türkiyeli Öğrencilerle bir araya geldi19 Eyl 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Retör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar 18 Eylül 2019 Çarşamba günü üniversitemizde öğrenim görmekte olan Türkiyeli öğrencilerle bir araya geldi. 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezi toplantı salonunda üniversitemizde öğrenim gören Türkiyeli öğrencilerle bir araya gelen Tomar, talep ve önerilerini dinledi. Toplantıda, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ve Öğrenci İşleri Daire Eş Başkanı Bülent Şen de hazır bulundu. 

Rektör Vekili Tomar yeni eğitim öğretim yılını değerlendirdiği toplantıda, yurtdışında öğrenim görmenin avantajları ve dezavantajlarına değindi. Bu konu ile ilgili olarak “Farklı ülkede bulunmanın ayrı görev ve sorumlulukları var. İster yönetici, ister öğrenci olalım bulunduğumuz ülkenin kanunlarını bilmemiz gerekiyor. Sizlerden isteğimiz bunlara dikkat etmenizdir. Kuşkusuz burada öğreneceğiniz yabancı diller sizin en büyük avantajınız olacaktır” dedi. Toplantı Tomar’ın öğrencilerin isteklerini dinleyip onlara başarılı bir yıl geçirmelerini dileyerek son buldu.

Rektör Yardımcısı Pilten ise yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennilerinde bulunarak, öğrencilere başarılı olma hususunda önerilerde bulundu. 

Öğrenci İşler Eş Daire Başkanı Şen konuşmasında öğrenci yönetmeliği ve mevzuat konusunda öğrencilere bazı açıklamalar yaptı. Toplantı, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.