Nazarbayev Üniversitesi Hazırlık Yüksekokulundan Hazırlık Fakültesine Ziyaret09 Ekim 2019

 

Nazarbayev Üniversitesi Hazırlık Yüksekokulu Müdürü Dr. Robert K. Doebler ve Genel Koordinatörü Baljan Bliskeldinova, Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesini ziyaret etti. 

Hazırlık Fakültesi Dekanı Dr. Öğr. Üyesi Erdal Aydoğmuş’un yanı sıra Kazak ve Rus Dili Bölüm Başkanı Akbota Mırzahanova, Türk Dili Bölüm Başkanı Burhan Umur Atikol, İngiliz Dili Bölüm Başkanı Balnur Kenjetayeva ve İngiliz Dili Bölümü öğretim elemanı Mustafa Alp misafirlerle yapılan görüşmede hazır bulundu.  

Ziyaret kapsamında Dekan Dr. Öğr. Üyesi Erdal Aydoğmuş ve bölüm başkanları tarafından fakülte ve bölümler hakkında bilgi verildi. İki üniversite arasında yapılabilecek iş birlikleri ve ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Yapılan görüşmenin ardından sınıfları ziyaret eden Robert K. Doebler, öğretim çalışmalarını yerinde gördü. 

Robert K. Doebler, hazırlık fakültesinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında Dr. Öğr. Üyesi Erdal Aydoğmuş ve bölüm başkanlarına teşekkür etti.