Ahmet Yesevi Üniversitesinde Kamu Hizmetlerinde Toplam Kalite Yönetimi Semineri Yapıldı15 Ekim 2019

 

“Kamu hizmetlerinde toplam kalite yönetimi, insan kaynakları ve dijital teknoloji” semineri, 10 Ekim Perşembe günü Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Birleşmiş Milletler Orta Asya İnsan Kaynakları Örgütü Üyesi Dr. Salim Zougbi’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta, kamu hizmetlerinde toplam kalite yönetiminin artırılmasına yönelik kürsel gelişmeler ve uygulumlar ele alındı. 

Dünyanın gelişmiş ülkelerindeki değişime uyum sağlamak için insan kaynakları yönetiminin ve Ar-Ge hizmetleri ile geliştirmesi üzerinde duran Dr. Zougbi,  katılımcılara, kurumsal kalite ve yeterlilik deneyiminin paylaşılmasının önemini anlattı.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, insan kaynakları ve dijital teknolojinin toplam kalite yönetimindeki önemine vurgu yaparak, “kamu hizmetleri toplam kalite yönetimi alanında üniversite olarak yenilikleri ve uyumlaştırma çalışmalarını yakından takip ettiklerini, Kazakistan Devleti bilgi toplumu sürecine ilişkin tüm faaliyetlere ortak olduklarını” açıkladı.

Seminere, Çimkent ve Kızılorda Eyaletleri yatırımcıları, Kazakistan Cumhuriyeti Kamu Hizmetleri Dairesi çalışanları ile Kamu İdaresi Akademisi'nin yöneticileri katıldı.