Devlet Memurları Okulu 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı Yapıldı15 Ekim 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Kazakistan Cumhuriyeti Kamu Hizmetleri Ajansı ikili iş birliği protokolleri kapsamında kurulan Devlet Memurları Okulu,  11 Ekim Cuma günü düzenlenen törenle açıldı. 

Öğrencileri kariyer hayatına hazırlama ve mesleki yeterlik kazandırma amacıyla kurulan Devlet Memurları Okulunun 2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılış törenine Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ve Kazakistan Kamu Hizmetleri Ajansı Türkistan Eyaleti Müdürü Bolat İsakov katıldı. 

Toplantıda konuşan Rektör Abdrasilov, Devlet Memurları Okulu’nun öğrencilerin iş hayatına hazırlanmasındaki rolüne dikkat çekerek, “2018-2019 eğitim öğretim yılında Kamu Hizmetleri Ajansı ile yapmış olduğumuz protokoller kapsamında devlet memurları okulunu kurduk. ilk yılında kursiyer öğrencilerimiz büyük bir başarı sağladığı bu projeyi bu yılda devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Rektör yardımcısı Pilten ise, konuşmasında üniversite sanayi işbirliğinin önemine dikkati çekerek, Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak gerek sanayi gerekse diğer devlet kurumlarıyla ikili işbirliğine önem verdiklerini ve bu minvalde kurulan devlet memurları okulu sayesinde öğrenciler kariyer hayatına en iyi şekilde hazırladığını belirtti. 

Kamu Hizmetleri Ajansı Türkistan Eyaleti Müdürü İsakov da konuşmasında devlet memurları okulunu önemsediklerini belirtti. Bu kapsamda Kamu Hizmetleri Ajansı olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi. 

Değerlendirme konuşmalarıyla sona eren toplantıda bu yıl 32 öğrencinin hizmet içi eğitime katılacağı vurgulandı.