Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı16 Ekim 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi yönetim kurulu Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar’ın başkanlığında 14 Ekim 2019 Pazartesi günü Türkistan yerleşkesi Kültür Merkezinde toplandı.

Toplantıda, Üniversitenin alt yapı sorunları, 2018-2019 eğitim-öğretim faaliyetleri, yıllık ve beş yıllık stratejik planın işleyiş süreci ve akademik çalışmalar gibi birçok konu görüşüldü. 

Rektör Abdrasilov, 2018-2019 eğitim öğretim yılında üniversitede yapılan standartlaşma çalışmaları ve geleceğe yönelik stratejik planı ile ilgili bir sunum yaptı. Sunumda, akademik faaliyetler, idari, mali ve akademik durumla ilgili tespitler paylaşıldı. Rektör Prof. Dr. Abdrasilov, çalışmalarının merkezinde öğrencilerin olduğuna vurgu yaparak “Alt ve üst yapı sistemlerini modernize ederek, öğrencilerin rahat, konforlu, müreffeh bir ortamda kaliteli eğitim almaları için gerekli hizmeti sunmalıyız” dedi. 

Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ise yaptığı konuşmada, yapısal, kurumsal ve yönetsel yeterlilik konusunda akademik ve idari nitelik üzerinde durdu. Öğrenci ve idari kadronun başarısının akademik kaliteyi etkilediğini, öğrenim kalitesinin ise uluslararası rekabetteki önemine değindi. Tomar konuşmasının bir bölümünde geçtiğimiz hafta Türkiye de gerçekleştirilen VIII. Türkoloji Kongresine ile ilgili bilgiler paylaşarak “Türk dünyasının önde gelen Türkologlarının katılımlarıyla kongremizi İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde başarıyla tamamladık” dedi. 

Toplantı, birimlerdeki sorunların çözümü noktasında soru, görüş ve düşüncelerin paylaşımı ile sona erdi.