Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yeni Dönem Hazırlık Fakültesi Öğrencileri Törenle Karşılandı21 Ekim 2019

 

YKS 2019 sonuçlarına göre Ahmet Yesevi Üniversitesine yerleşen yeni dönem öğrencileri, Hazırlık Fakültesinde törenle karşılandı. 

Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından koordine edilen ve 18 - 21 Ekim 2019 tarihlerinde iki grup halinde gelen öğrenciler için Hazırlık Fakültesinde karşılama töreni düzenlendi. Törene Fakülte Dekanı Dr. Öğr. Üyesi Erdal Aydoğmuş, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Bülent Şen ile Hazırlık Fakültesi bölüm başkanları ve fakülte öğretim elemanları katıldı. 

Dekan Aydoğmuş yeni öğrencilere hitaben yapmış olduğu konuşmalarında “Türklüğün anayurdu, iki dünya eşiği Türkistan’a hoş geldiniz. Sizler yükseköğreniminizi farklı bir ülkede dost ve kardeş Kazakistan’da yapmayı tercih ettiniz. Kuşkusuz yurt dışında okumanın ayrıcalıkları olduğu gibi zorlukları da olacaktır. Sizlerden isteğimiz ülke dışında olduğunuzu unutmamanız, buranın kanunlarına ve kurallarına riayet etmenizdir. İhtiyaç duyduğunuz her zaman bizler burada olacağız. Sizler bizlere ailelerinizin emanetisiniz” dedi. Dekan Aydoğmuş konuşmasının devamında öğrencilere fakülte hakkında bilgi verdi ve tavsiyelerde bulundu.

Bülent Şen ise konuşmasında Ahmet Yesevi Üniversitesinin en önemli artısının birden fazla dil öğrenilebilecek ortam sunması olduğunu, bu fırsatı ve zamanı doğru kullanmanın önemini vurguladı.  Yatakhane ve çevre hakkında bilgilendirilen öğrenciler daha sonra danışmanları eşliğinde yurda yerleştirildi.