Ahmet Yesevi Üniversitesinde Türkiye’den Gelen Öğrencilerle İlk Toplantı Yapıldı30 Ekim 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde okumaya hak kazanarak Hazırlık Fakültesine kayıt yaptıran Türk öğrencilerle ilk toplantı 25 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirildi. 

Hazırlık Fakültesi büyük salondaki toplantıya hazırlık fakültesinde yükseköğrenime başlayan Türk öğrenciler ve danışman öğretim elemanları katıldı. Toplantıda konuşan Fakülte Dekanı Dr. Öğr. Üyesi Erdal Aydoğmuş, “Bu yıl fakültemize YKS ile elliden fazla öğrenci yerleşti ve bu hafta itibari ile derslere başladılar.  Öğrencilerimize tekrar hoş geldiniz diyorum. Burada sizler hem dil öğreneceksiniz hem de Türk dünyasını yakından tanıma imkânı bulacaksınız.  Sizlere ilk tavsiyem buradaki güzellikleri fark etmeniz ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmenizdir” dedi.

Öğrencilerin talep ve sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, dile getirilen sorunların imkânlar ölçüsünde en kısa sürede çözüme kovuşturulacağı vurgulandı.  Öğrenciler, yaklaşık iki saat süren toplantı sonrasında ilgi ve yardımları için başta Fakülte Dekanı Dr. Öğr. Üyesi Erdal Aydoğmuş olmak üzere danışman öğretim elemanlarına memnuniyetlerini dile getirdiler.