Ahmet Yesevi Üniversitesinde Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Denetimi Yapıldı01 Kasım 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin 2006 yılında almaya hak kazandığı ve 2016 yılında yenilenen TSE ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi belgesinin yıllık denetimi yapıldı.

TSE ISO 9001:2015 sertifikasının denetimini yapmak üzere 28-31 Ekim 2019 tarihlerinde Üniversitemizde bulunan TSE Belgelendirme Müdürlüğü komisyonu üyeleri baş tetkikçi Mustafa Tıkansak ve yardımcıları  Rasim Yılmaz ve Ekrem Kale üniversitemizin birimlerinde incelemelerde bulundular.

Denetimlerde; stratejik planlama, insan kaynakları ve belge yönetimi, Derecelendirme ve Kalite Merkezi, Örgün ve Uzaktan Eğitim Merkezi, İşletme Bölümü, Öğrenci İşeri Birimi Kentav Enstitüsü Müdürlüğü, Ekoloji ve Kimya Bölümü, Hukuk, Sosyal Bilimler, ilahiyat bölümü, Mühendislik Fakültesi Laboratuvarı ve Ekoloji Araştırma Enstitüsü Laboratuvarının kalite yönetim standartları bakımından denetimi yapıldı. 

Birim başkanları ve yöneticilerin katılımıyla 31 Ekim'de yapılan kapanış toplantısında, TSE denetçileri sistemi iyileştirmek için çeşitli önerilerde bulundular.Toplantıda konuşan Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Şolpan Esimova, kalite yönetim sistemi denetiminin önemine vurgu yaparak "üniversitemizde gerek alt ve üst yapı gerekse eğitim öğretim sorunlarının TSE gibi dünyaca ünlü bir kuruluş tarafından yapılması, eğitim öğretim faaliyetlerimizin standardı yakalaması açısından çok önemlidir” dedi. Toplantı değerlendirme konuşmalarının ardından sona erdi.