Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesinde Hijyen ve Sağlıklı Yaşam Semineri08 Kasım 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim  Üyesi Dr. Mehmet Ziya Gençer, Hazırlık Fakültesinde sağlıklı yaşam ve hastalıklardan korunma semineri verdi.   

 

05 Kasım2019 tarihinde Hazırlık Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminere Türkiye'den gelen öğrenciler katıldı. Seminerde yurt ve okul gibi toplu yaşam alanlarında hangi hastalıkların yaygın olarak görüldüğü, hastalıklardan korunma yolları ve kişisel bakımın önemi anlatıldı. Dr. Mehmet Ziya Gençer, “Ben de sizler gibi Yeseviliyim.  2004-2011 Yılları arasında bu üniversitede okudum ve sizler gibi yurtta kaldım. Bu nedenle bu coğrafyada karşılaşacağınız hastalıkları ve bunlarla nasıl mücadele edeceğinizi sizlerle paylaşacağım” dedi. Özellikle yurtta oda temizliği ve düzenli havalandırmaya dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattığı konuşmasında gereksiz ve düzensiz antibiyotik kullanımı konusunda uyarılarda bulundu.

Seminerin sonunda Hazırlık Fakültesi Dekanı Dr. Öğr. Üyesi Erdal Aydoğmuş.vermiş olduğu bilgilerden dolayı Gençer'e teşekkür etti.