Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Musa Yıldız Hazırlık Fakültesini Ziyaret Etti13 Kasım 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hazırlık Fakültesinde Türkçe öğretimi ile ilgili olarak yürütülen çalışmaları yerinde görmek ve Hazırlık Fakültesinde okuyan Türkiyeli öğrencilerle tanışmak amacı ile düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantıda; Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Mütevelli Heyet Başkanı Danışmanı Prof. Dr. Fırat Purtaş, Hazırlık Fakültesi Dekanı Dr. Öğr. Üyesi Erdal Aydoğmuş ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Bülent Şen de hazır bulundu.

Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız, öğrencilere hitaben yapmış olduğu konuşmasında, öncelikle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını diledi. Yıldız, sözlerinin devamında “Üniversitemizi tercih ettiğiniz için sizleri tebrik ederim. Bizlere katılmış olduğunuz, bu bilim yolunda sizlere başarılar diliyorum. Siz gençler önce ailelerinizin sonra da Hoca Ahmet Yesevi’nin bizlere emanetlerisiniz. Temennimiz sizi kendiniz, aileniz, toplumunuz ve milletiniz için en iyi şekilde yetiştirip emaneti teslim etmektir” dedi. 

Toplantıda öğrencilerle tanışan Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız, öğrencilerin talep ve görüşlerini dinledi.

Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız, Türk dili öğretim üyeleri ile yapmış olduğu toplantıda ise Türkçe öğretimin önemi üzerinde durarak, göreve geldiği günden bu yana dil öğretimine çok önem verdiklerini, bu alanda gerek hazırlık fakültesinde gerekse Türk dili bölümünde önemli adımlar attıklarını söyledi.

Konuşmasında kültür aktarımı ve paylaşımında Türkçe öğretiminin öneminin unutulmaması gerektiğini ve bu nedenle, 10 binin üzerindeki Türk dünyası öğrencisi bulunan Üniversite’de Türkçe öğretiminin kalitesinin artırılmasına yönelik mevcut alt ve üst yapının modernize edileceğini belirtti.

Mütevelli Heyet Başkanı Musa Yıldız toplantı akabinde, sınıfları gezerek dil öğretim faaliyetlerini yerinde inceledi.