Prof. Dr. Mehmet Mesut Ergin ve Prof. Dr. Mehmet Şeker Ahmet Yesevi Üniversitesinde19 Kasım 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonunda Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Mesut Ergin ve Uşak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şeker Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi. 

9-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Üniversitemizin Beşeri Bilimler Fakültesi İlahiyat Bölümünde ders, seminer ve konferans veren Prof. Dr. Mehmet Mesut Ergin, “Arapça” konusunda bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaştı. 

6-13 Kasım 2019 tarihleri arasında ders, seminer ve konferans veren Prof. Dr. Mehmet Şeker ise “İslam Tarihi, İslam Felsefesi, Hanefilik ve Maturidilik Mezhebi “ konularında İlahiyat Bölümü hoca ve öğrencilerine bilgi birikim ve deneyimlerini paylaştı. 

Üniversitemizdeki programını tamamlayan misafir öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Mesut Ergin ve Prof. Dr. Mehmet Şeker’e Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız özel bir törende teşekkür belgesi takdim etti.