Ahmet Yesevi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi Danışma Konseyi Toplantısı 21 Kasım 2019

 

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi Danışma Konseyi toplantısı 21 Kasım 2019 Perşembe gerçekleştirildi. 

Kazakistan Cumhuriyeti Kamu Hizmetleri Ajansı ve Ahmet Yesevi Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen toplantıya, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abadrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar,  Kamu Hizmetleri Ajansı Başkanı Alihan Baymenov, Kamu Hizmetleri Ajansı Türkistan Eyaleti Başkanı Bolat İskakov, Azerbaycan Devlet Sınav Komitesi Başkan Vekili Bahram Halilov, Kazakistan Kaz Petro Drillig  şirketi Başkan Yardımcısı Şıngıs Mukan, Whiteshield Partners'ın Avrasya Bölgesi Müdürü Yernar Jarkeşov, Kazakistan Devlet Arşivleri Müdürü Aliya Mustafina ve Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi  Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İclal Atilla katıldı. 

Toplantıda, Kamu Yönetimi ve Ekonomi Bölümü Başkanı Diljan Yergaliyev, akademinin çalışmalarıyla ilgili yıllık faaliyet raporu sundu. İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi’nin gelişim stratejisinin oluşturulması, eğitim ve mesleki lisans ve lisansüstü eğitim programlarını genişletme önerileri üzerine toplanan konseyde, Akademinin çalışmaları üzerine bir değerlendirme yapılarak, önerilerde bulunuldu. Toplantı toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.