Bahreyn Üniversitesinde ‘’Hoca Ahmet Yesevi’den Yunus Emre’ye’’ Başlıklı Konferans Düzenlendi03 Aralık 2019

 

Bahreyn’de bulunan Manama Yunus Emre Kültür Merkezinin Bahreyn Üniversitesinde düzenlediği ‘’Hoca Ahmet Yesevi’den Yunus Emre’ye’’ başlıklı konferansa, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız konuşmacı olarak katıldı. 

Konferans açılışında Bahreyn Yunus Emre Enstitüsü Okutmanı Şükran Yılmaz, Bahreyn Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammed el-Ensari ve T.C. Manama Büyükelçiliği Birinci Katibi Özge Taşkent selamlama konuşmaları yaptılar. Bahreyn Üniversitesi yöneticileri, T.C. Manama Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Doç. Dr. Güzin Bayar ve çok sayıda öğrencinin katıldığı konferans ilgiyle izlendi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız tarafından, ‘’Hoca Ahmet Yesevi’den Yunus Emre’ye’’ başlıklı konferansta Arapça olarak dinleyicilere Hoca Ahmet Yesevi ve Yunus Emre’nin hayatları hakkında bilgi verildi ve şiirlerinden örnekler sunuldu. Prof. Dr. Musa Yıldız ayrıca Yunus Emre Kültür Merkezleri ve faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Konferans sonunda Bahreyn Üniversitesi Akademik İşler ve Lisansüstü Eğitimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vehîb en-Nâsır tarafından Prof. Dr. Musa Yıldız’a bir teşekkür plaketi verildi.

Program sonrasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Manama Yunus Emre Kültür Merkezini ziyaret etti ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyarete T.C. Manama Büyükelçiliği Birinci Katibi Özge Taşkent de eşlik etti.