Ahmet Yesevi Üniversitesinde 28. Akademik Öğrenci Araştırmaları Kongresi Sona Erdi09 Aralık 2019

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından düzenlenen 28. Akademik Öğrenci Araştırmaları Kongresi 6 Aralık Cuma günü kapanış ve ödül töreni ile sona erdi. 

Bu yıl 25 Kasım–6 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılan öğrenci araştırmaları kongresi 30 oturumda gerçekleşti. Farklı branşlardan çok sayıda öğrencinin katıldığı kongrede 1100 bildiri sunuldu.  Yapılan değerlendirmeler sonucunda, her biri ayrı branşlarda olmak üzere 30 öğrenci birincilik, 60 öğrenci ikincilik 87 öğrenci ise üçüncülük elde etti. Dereceye giren öğrencilere sertifikaları Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Umirbek Umbetov tarafından verildi. 

Kapanış töreninde bir konuşma yapan Rektör Vekili Tomar, öğrencileri bilimsel etkinliklere katılımlarından dolayı tebrik ederek, bu tür faaliyetlerde etkin rol alan öğrencilerin iş hayatında daha da başarılı olduğunu vurguladı.  

Rektör Yardımcısı Umbetov ise konuşmasında, bu yıl yirmi sekizincisi düzenlenen öğrenci kongresinin büyük ilgi gördüğünü ve daha nitelikli bildirilerin sunulduğunu söyledi.

28. Akademik Öğrenci Araştırmaları Kongresi sertifika taktim törenin ardından toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.