Mütevelli Heyeti Başkanı Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü Türkoloji Bölümünü Ziyaret Etti19 Aralık 2019

 

 

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü Türkoloji Bölümünü ziyaret etti. Ziyarete Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Moskova Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Özkan ve Avrasya Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Vakur Sümer de eşlik etti.

Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü Türkoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mariya Repenkova ve Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Elena Oganova ile görüşen Prof. Dr. Musa Yıldız, ziyarette Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Moskova Devlet Üniversitesi arasında Türkoloji alanında yapılacak ortak işbirliği alanlarını değerlendirdi.

Prof. Dr. Mariya Repenkova, ziyaretleri için Ahmet Yesevi Üniversitesi heyetine teşekkür etti ve günün anısına hediye takdim etti.