Kazakistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti09 Ocak 2020

 

Kazakistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Yardımcısı Kamalbek Nadirov ve Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanı Aybatır Jumagülov birtakım görüşmeler ve incelemelerde bulunmak üzere Üniversitemizin Tıp Fakültesi Hastanesine ve Diş Hekimliği Fakültesi Kliniğine 9 Ocak 2020 Perşembe günü bir ziyaret gerçekleştirdi. Hastane ünitelerini gezen heyet, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Sandugaş Rüstemova ve Hastane Müdürü Fatih Öztekin’den bilgi aldılar.

Ziyarette sağlık hizmetleri, eğitim, araştırma, insan gücü, fiziki donanım, bina, tıbbi cihaz ve diğer kaynakların kullanımı, Ahmet Yesevi Üniversitesinin sağlık alanındaki yenilikleri ve atılımlarına ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. 

Rektör Abdrasilov yapmış olduğu açıklamada, bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmak için Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak gerekli çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Üniversitesi hastanesinin 2006 yılında modern ve yeni nesil teknoloji inşa edildiğini, yetişmiş insan gücü ve deneyimli kadrosuyla bölgenin en iyi hastanelerinden biri olduğunu vurguladı. Ayrıca tıp alanında Türkiye’deki üniversiteler ile ikili iş birliği içinde olduklarını ifade eden Rektör Abdrasilov, gerek akademik değişim, gerekse teknolojik anlamda Türkiye tecrübesinin başarılı bir şekilde uygulandığını açıkladı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Kamalbek Nadirov ve Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanı Aybatır Jumagülov hasta kabul, radyoloji, yoğun bakım, hemodiyaliz üniteleri ve diş hekimliği kliniği ve laboratuvarlarını inceleyerek hastaları ziyaret ettiler.