Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Özbekistan Cumhuriyeti Taşkent Diş Hekimliği Enstitüsü arasında İkili İş Birliği 13 Ocak 2020

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Özbekistan Cumhuriyeti Taşkent Diş Hekimliği Enstitüsü arasında ikili iş birliği protokolü imzalandı. 

Birtakım görüşmeler ve temaslarda bulunmak üzere Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Umirbek Umbetov ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kerem Engin Akpınar Özbekistan’ın Taşkent Diş Hekimliği Enstitüsünü ziyaret etti. Diş Hekimliği Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Jesur Rizayev ile görüşen üniversitemiz heyeti, ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında mutabakat imzaladı. 

Yapılan protokoller sonucunda akademik araştırmaların desteklenmesi, akademik programları geliştirme, diş hekimliği alanı ile ilgili materyal paylaşımı, lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenci değişimi, akademik ve eğitim alanlarında ortak etkinliklerin düzenlenmesi gibi birçok konuda anlaşma sağlandı.

Yapılan toplantı sonrasında Üniversitemiz heyeti Taşkent Diş Hekimliği Enstitüsü birimleri ve laboratuvarlarını gezdi. Görüşmeler sonunda Rektör Yardımcısı Umbetov, Rektör Rizayev’e üniversitemiz yayınlarından takdim etti.