Ahmet Yesevi Üniversitesi 3D Anatomi Masasına Kavuştu14 Ocak 2020

 

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Bölümü öğrencileri artık 3D interaktif sanal inceleme masası “The Anatomage Table” ile öğrenimlerini daha üst seviyede gerçekleştirebilecekler.  

Dünyada modern sağlık sektöründeki yenilikçi gelişmelere uygun olarak kullanılan 3D uyumlu anatomi masası, bütün tıp anabilim dalları ve anatomik araştırma alanlarında yüksek öğretimi ve basit tıbbı müdahaleleri daha başarılı kılmaktadır. 3D teknoloji uyumlu anatomi masasının özellikleri incelendiğinde, Multi-touch özelliği ile vücudun herhangi bir noktasını farklı açılarla görebilme, o alanı detaylı inceleme, vücut yapıları içindeki katmanları en ince ayrıntısı ile görüntüleyebilme imkânı sağlamaktadır.

Türkiye’de ve dünyada sayılı üniversitelerde kullanılan akıllı anatomi masası Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından Tıp Fakültesi ve Çimkent Tıp Enstitümüze kazandırıldı. Bu donanımı ile tıp ve diş hekimliği öğretiminde uluslararası interaktif özelliği sayesinde temel tıp eğitimi ve intörn uygulamalarında pratik deneyim kazandırabilecektir.  İçinde tüm anatomik veri ve görüntüleri barındıran bu masa sayesinde, hem öğrencilerimiz hem de öğretim üyelerimiz insan anatomisi ve diğer tüm müdahale yöntemlerini daha kapsamlı inceleyebilecekler.