Ahmet Yesevi Üniversitesi Doğalgaz Dönüşümüne Başladı20 Ocak 2020

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde doğalgaz çalışmaları sonucu Rektörlük, Tıp Fakültesi ve beşinci yatakhaneye ilk gaz 17 Ocak 2020 Cuma günü birinci kazan dairesinde yapılan törenle verildi.

Törende konuşan Rektör Abdrasilov, üniversite olarak son iki yılda büyük gelişmeler kaydettiğine vurgu yaparak “Bugün Ahmet Yesevi Üniversitesi için büyük gün. Yoğun çalışmaların ardından Türkiye’nin de katkılarıyla bugün bu hizmete kavuşuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.   

Ahmet Yesevi Üniversitesinde doğalgaz almayan yer kalmayacağını belirten Rektör Abdrasilov, kısa zaman içerisinde üniversitenin tüm kampüslerine doğal gaz hizmeti verileceğini sözlerine ekledi. 

Rektör Vekili Tomar ise hayırlı olsun dilekleriyle başladığı konuşmasında doğalgaz alt yapısı ivedilikle yürüten üniversite yönetimine ve personele teşekkürlerini iletti. Konuşmasında doğalgaz alt yapısının önemine değinen Rektör Vekili Tomar, “Bu alt yapı sistemiyle öğrencilerimiz daha sıcak bir ortamda öğrenim görecekler. Ayrıca 3/1 oranında bütçe tasarrufu sağlayacağı gibi doğalgaz kullanımının başlaması ile hava kirletici gazların miktarında önemli bir azalma gerçekleşecektir” dedi.  

Açılış konuşmalarının ardından açılış kurdeleleri Rektör Prof. Dr. Abdrasilov ve Prof. Dr.  Rektör Vekili Cengiz Tomar tarafından kesilerek ilk gaz verildi.