İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneğinden Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanına Ödül Verildi29 Ocak 2020

 

 

 

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneğinin "Zakir Taşdemir Vefa Ödülleri" törenle sahiplerine takdim edildi. Birlik tarafından "Milli Birlik ve Beraberliğimize Katkı Sağlayanlar" konulu "Zakir Taşdemir Vefa Ödülleri" töreni, Türkiye Belediyeler Birliğinde düzenlendi.

Programda konuşan İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği Genel Başkanı Yücel Can, derneğin kuruluşunda 10 yılı geride bıraktığını belirterek, ülkenin milli birlik ve beraberliği adına çalıştıklarını söyledi.

Can, insana hizmette sınır tanımayan bir anlayışla hareket ettiklerini dile getirerek, "Bu ülkenin harcı birdir. Kardeşlik sınır tanımaz diyoruz." ifadesini kullandı.

 

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a takdim edilen mağdurun ve mazlumun ümidi olan "Devlet Adamı Ödülü"nü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla aldı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a  Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi özel ödülü verildi.

İslam Tarihi Araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin Özel Ödülü, eski Vali Adnan Yılmaz'a verildi. Yılmaz ödülünü, eski Bakan Vehbi Dinçerler'in elinden aldı.

Adına vefa ödülleri takdim edilen Zakir Taşdemir'in eşi ve çocuklarına da gecenin anısına ödül verildi. Taşdemir ailesine ödülü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla verdi.

Vefa Ödüllerinin diğer sahipleri ise şöyle:

"İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, Tekden Filmin sahibi, Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Prof. Dr. Kemal Tekden, Diriliş Ertuğrul oyuncuları Celal Al ve Baha Mete, Türk Halk Müziği Sanatçısı Esat Kabaklı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosu Müdürü Hasan Öztürk, Sivil Toplum Kuruluşu seçilen Dar-ül Eytam Vakfı Başkanı Sedat Çebi, Milli karateci Serap Özçelik Arapoğlu, Milli atlet İbrahim Çolak, edebiyatçı yazar Nurdan Damla.

Ödül töreni toplu fotoğraf çekiminden sonra  sona erdi.