Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar Akademik Personel ile Toplantı Yaptı31 Ocak 2020

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ile birlikte 30 Ocak 2020 Perşembe günü Üniversitemizin Türkistan Yerleşkesinde görev yapmakta olan akademik personel ve Kentav Hazırlık Fakültesi Türk Dili okutmanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. 

2019-2020 Eğitim-öğretim yılı bahar dönemi başlangıcı münasebetiyle düzenlenen toplantıda Rektör Vekili Tomar, yeni dönemin hayırlı olması temennilerini ileterek başarılar diledi. Yakın zamanda Kazakistan Cumhuriyeti tarafından tanınan özel statü ile ilgili açıklamalarda bulunan Tomar, alınan yeni statüyle Ahmet Yesevi Üniversitesinin daha özerk bir yapıya kavuştuğunu vurguladı. Akademisyenlere alanlarında etkili olmalarını ve görev ve sorumluluğun bilincinde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmelerini anımsatan Tomar “Biz seferle mükellefiz zafer Allah’ındır” ifadelerini kullandı. 

Rektör Yardımcısı Pilten ise konuşmasında, Üniversitedeki bazı yönetmelik değişiklikleri ile yabancı vatandaşları ilgilendiren Kazakistan kanunlarındaki bazı değişiklikler hakkında hatırlatmalarda bulundu. 

Toplantı personelin talep ve görüşlerini bildirmesinin ardından sona erdi.