Ahmet Yesevi Üniversitesi 62. Mütevelli Heyet Toplantısı Nur-Sultan’da yapıldı21 Şubat 2020

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi 62. Mütevelli Heyet Toplantısı, 21 Şubat 2020 Cuma günü Kazakistan’ın Başkenti Nur-Sultan’da yapıldı. Toplantıda, Türkiye ve Kazakistanlı Mütevelli Heyet Üyeleri hazır bulundu.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ın oturum başkanlığında gerçekleşen 62. Mütevelli Heyet Toplantısına; Mütevelli Heyet Üyeleri Dr. Serdar Çam, Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Ashat Aymagambetov, Prof. Dr. Aida Sagintayeva, Saken Kalkamanov, Lezzat Amangeldıkızı Turımbayeva,  Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Mütevelli Heyet Genel Sekreteri Ahmet Şevki Zengin ve diğer idari personel katıldı.

62. Mütevelli Heyet Toplantısı, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ın Mütevelli Heyet Başkanlığınca yapılan çalışmalar hakkında üyelere genel bilgi sunumu ile başladı. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız sunumunun ardından Mütevelli Heyet Toplantısının gündem maddelerini okuyarak oturumu başlattı.

Mütevelli Heyetin 62. toplantısında birçok önemli kararla birlikte; Üniversitemize Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile özel statü verilmesi ve buna bağlı olarak yapılan çalışmalarla ilgili Rektörlük teklifi, 2020-2021 öğretim yılı Türkiye Cumhuriyeti, Türk Dünyası ve diğer ülke öğrenci kontenjanları ile TÜRTEP öğrenci kontenjanlarının belirlenmesi, Mütevelli Heyet Başkanlığınca 2020-2021 öğretim yılında verilecek doktora ve mesleki bilgi ve görgü artırma eğitimi burs kontenjanları ve alanlarıyla ilgili Rektörlük teklifi görüşüldü ve karara bağlandı.

62. Mütevelli Heyet Toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek ve temenniler bölümüyle sona erdi.