Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yükseköğretimde Gelecek ve Hedefler Telekonferansı05 Mart 2020

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde Erasmus+ Kazakistan ve Uluslararası Business Üniversitesi işbirliği ile  22 Şubat 2020 Cuma günü “Yüksek Öğretimde Bilimsel Kalite Hedef Stratejisi” konulu telekonferans düzenlendi. 

Erasmus+ Kazakistan Almatı ofisinden canlı olarak yapılan etkinliğe Kazakistan’ın tüm yükseköğretim kurumları çevrimiçi bağlandı. Üniversitemizde Rektörlük toplantı salonunda  gerçekleşen seminerde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamalbek Berkibayev, Prof. Dr. Umirbek Umbetov, Doç. Dr. Şolpan Esimova ile Bilim ve İnovasyon bölümü personeli hazır bulundu. 

Bilimsel araştırmalar, bilimsel projeler ve projelerin uygulanma süreçleri üzerinde durulduğu seminerde araştırma konuları ve araştırma için yeni fırsatlar, pratik uygulamalara dayalı araştırma ve alt alan uzmanlık öğrenimine öncelik vermenin yolları üzerinde duruldu.

Mevcut durum ve gelecekteki hedeflerin tespiti ve araştırılması ile bunların sonuçlarının analizinin yapıldığı seminerde ayrıca Erasmus+ öğrenci ve akademisyen değişimi işbirlikleri ile projeler hakkında bilgiler paylaşıldı.