Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Avrasya Araştırma Enstitüsünün Personelleriyle Toplantı Yaptı18 Haz 2020

 

17 Haziran 2020 tarihinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Avrasya Araştırma Enstitüsünün personelleri ile çevrimiçi bir toplantı gerçekleştirdi. 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek toplantıya  personeli selamlayarak başladı. Gönlünün Kazakistan’da toplantıyı yüz yüze gerçekleştirmek istediğini dile getiren Prof. Dr. Muhittin Şimşek, tüm dünyayı etkileyen “COVID-19” salgını nedeniyle toplantının online yapılmasının gerektiğini aktardı. “COVID-19” salgınının Türkiye ile Kazakistan arasına mekan koyarak ayırdığını açıklayan Prof. Dr. Muhittin Şimşek, en kısa sürede Avrasya Araştırma Enstitüsünü ziyaret edeceğini belirtti.     

22 Mayıs 2020 tarihinde Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Mütevelli Heyet Başkanlığı görevine atandığını dile getiren Prof. Dr. Muhittin Şimşek, uzun yıllardır Ahmet Yesevi Üniversitesinin Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev yürüttüğünü ve Üniversite’yi yakından tanıdığını belirtti. 

Avrasya Araştırma Enstitüsünün “COVID-19” salgını olmasına rağmen faaliyetlerini durdurmadığını belirten Prof. Dr. Muhittin Şimşek, söz konusu faaliyetlerin Mütevelli Heyet Başkanlığını memnun ettiğini belirterek, Enstitünün yüklenmiş olduğu misyonu her ortamda yapabileceğini kanıtladığının altını çizdi. Avrasya Araştırma Enstitüsünden beklentinin çok yüksek olduğunu açıklayan Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığının bu çerçevede her konuda Enstitüye destek vereceğini dile getirdi.

Toplantıda bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi Genel Sekreteri Ahmet Şevki Zengin, konuşmasına, Mütevelli Heyet Başkanına teşekkür ederek başladı. Geçmiş dönemindeki yönetim sürecinde sorun yaşanmadan, anlayış içerisinde işlerini yürüttüklerini açıklayarak Avrasya Araştırma Enstitüsüne teşekkürlerini sundu. Avrasya Araştırma Enstitüsü’nün yaptığı faaliyetleri yakından takip ettiğini dile getiren Ahmet Şevki Zengin, başarıların devam etmesini diledi.

Avrasya Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Vakur Sümer konuşmasında, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek ve Mütevelli Heyet Başkanlığı’nın yeni yönetimini tebrik etti. Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığının çizdiği doğrultuda gerek Ahmet Yesevi Üniversitesinin daha iyi yerlere gelebilmesi adına, gerek ise Avrasya Araştırma Enstitüsünün basamakları daha hızlı tırmanabilmesi adına, ellerinden gelen gayreti giderek artıran şekilde göstermek ve bu hedefe doğru yürümek kararında olduklarını belirtti.

Avrasya Araştırma Enstitüsü’nün Müdür Yardımcıları Dr. Suat Beylur ve Cengizhan Canaltay da konuşmalarında, Mütevelli Heyet Başkanlığı görevinden dolayı Prof. Dr. Muhittin Şimşek’i tebrik ederek, gelecekte de, bugüne kadar olduğu gibi Avrasya Araştırma Enstitüsüne düşen görevi en iyi ve kaliteli şekilde yürüteceklerini belirttiler.