Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Sağlık Bakanını Ziyaret Etti05 Ağus 2020

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Sağlık  Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret etti. 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Bakan Fahrettin Koca’ya Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin uluslararası, özerk statüye sahip, ortak devlet üniversitesi olan Ahmet Yesevi Üniversitesinin eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Kazakistan ve Türkiye’nin ilk üniversite hastanesi olma özelliğine sahip olan ve  aynı zamanda eyalet bölge hastanesi olan Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin imkan ve ihtiyaçları konusunda Bakan  Fahrettin Koca’ya bilgi verdi. Prof. Dr. Muhittin Şimşek,  Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin, bölge halkının sağlık ve tedavi ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve Kazakistan sağlık sistemine yeni bir yaklaşım tarzı getiren modern bir hastane olma özelliğine sahip ilk hastane olduğunu ve  2008 yılından  beri hizmet verdiğini belirtti.

Bakan  Fahrettin Koca, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı olarak, Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin teknolojik ve fiziki imkanlarla daha da donanımlı bir hastane olması için gerekli desteği vereceklerini dile getirdi. 

Ziyaret sonunda Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Bakan  Fahrettin Koca’ya  Ahmet Yesevi Üniversitesinin yayınlarından takdim etti.