Kazakistan Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık Günü Ahmet Yesevi Üniversitesinde Coşkuyla Kutlandı15 Aralık 2020

Kazakistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 29. yıldönümü münasebitiyle 14 Aralık 2020 pazartesi günü Ahmet Yesevi Üniversitesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Üniversite Kültür merkezinde düzenlenen ilk etkinlikte rektörlük tarafından ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtımı yapıldı. Ardından kıdemli idarecilere marapat töreni düzelendi ve çeşitli hediyeler verildi. Cengiz Tomar, Kazakistan'ın Bağımsızlık Günü’nü kutlayarak bu günün hem Kazakistan hem de Türk Dünyası için çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Etkinlikler büyük salonda gerçekleşen Bağımsızlık Kutlama Töreni ile devam etti. İki ülkenin resmî marşları ile başlayan etkinliğe üniversite personeli, öğrenciler ve öğretim üyeleri online olarak katıldı. Açılış konuşmaları yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar bağımsızlığın her zaman özel olduğunu vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından üniversite idari ve akademik çalışanlarına başarı belge ve madalyaları dağıtıldı. Tören dans ve müzik gösterimi ile son buldu.