Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı bilig - Türk Dünyası Sosyal Bilimler Dergisi Yayın Kurulu ile Bir Araya Geldi17 Haz 2021

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı bünyesinde yayınlanan bilig - Türk Dünyası Sosyal Bilimler Dergisi’nin yayın kurulu üyeleri ile 17 Haziran 2021 tarihinde, Mütevelli Heyeti Başkanlığında düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya bilig - Türk Dünyası Sosyal Bilimler Dergisi’nin Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Fırat Purtaş, yayın kurulu üyeleri Dr. Murat Yılmaz, Prof. Dr. Tuba Durmuş, Prof. Dr. Nâzım Hikmet Polat, Prof. Dr. Yüksel Çelik ve üniversitemiz Genel Sekreteri Ahmet Şevki Zengin katıldılar.

Prof. Dr. Muhittin Şimşek, “Mütevelli Heyet Başkanlığımız bünyesinde yayınlanan bilig - Türk Dünyası Sosyal Bilimler Dergi’mizin 2008 yılından beri Clarivate Analytics’in bünyesinde yer alan Social Science Citation Index (SSCI)’teki konumu her geçen yıl daha da güçlenmektedir. Web of Science Journal Citation Reports (JCR) tarafından Haziran 2020’de açıklanan veriler bilig - Türk Dünyası Sosyal Bilimler Dergisi’nin etki faktörünün (impact factor) istikrarlı bir şekilde artmaya devam ettiğini göstermektedir. Kaliteden ödün vermeden yapılan her çalışma başarı ile sonuçlanmıştır. bilig dergimiz de bunun bir göstergesidir. Bu başarıda emeği olan yayın yönetmenimiz ve yayın kurulu üyelerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Fırat Purtaş da Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek’e desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Toplantı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.