Ahmet Yesevi Üniversitesinin Ev Sahipliğinde Yunus Emre Enstitüsü Tarafından Düzenlenen “Türkçe Öğretimi Eğitici Eğitimi” Seminer Programı Başladı27 Ağus 2021

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinin ev sahipliğinde Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen “Türkçe Öğretimi Eğitici Eğitimi” Seminer Programı 25.08.2021 Çarşamba günü Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Müdürü Prof. Dr. Yavuz Kartallıoğlu’nun açış konuşmalarıyla başladı.

25-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak oturumların ana temasını “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” oluşturuyor. Beş gün boyunca dört temel dil becerisinden hareketle yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde kullanılan yöntem, teknik ve teknolojiler hakkında teorik ve uygulamalı sunumlar gerçekleştirilecek. Betül Göktaş, Özge Akbaş, Melike Erdem İpek ve Yunus Cünedioğlu’nun eğitici olarak katıldığı seminer programı; katılımcıların örnek ders sunumlarının ardından yapılacak sertifika töreniyle sona erecek.

Seminer Programı, Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde görevli Türkçe okutmanları ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştiriliyor.