Türk Konseyi Türk Üniversiteler Birliği Beşinci Genel Kurulu, Dönem Başkanı Olan Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Kazakistan’ın Türkistan Şehrinde Toplanıyor25 Ekim 2021

Türk Üniversiteler Birliği Beşinci Genel Kurulu, 26 Ekim 2021 tarihinde, Birliğin şu anki Dönem Başkanı Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecektir.

Toplantıya Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Özbekistan ve Macaristan'dan Birliğe üye 23 üniversiteden Rektörler, Rektör Yardımcıları ve temsilciler, Öğrenci Keneşi üyeleri ve Türk Konseyi Sekretaryası yetkilileri katılacaktır.

Dönem Başkanı Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi temsilcileri ve diğer katılımcılar, 2021-2023 için yol haritasını gözden geçirerek  “Orhun Değişim Programı” ile ilgili son gelişmeler, yeni üyelik başvuruları, 4 Kasım 2021’de İstanbul'da yapılacak “Türk Konseyi Eğitim Bakanları 6. Toplantısı”nın gündem maddeleri,  “Türk Üniversiteler Birliği İkinci Spor Oyunları” ve “Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali” konuları üzerine görüşmelerde bulunacaklardır.

Genel Kurul'un açılış oturumu 26 Ekim 2021 Salı günü saat 14.00'te Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Senato Salonu'nda başlayacaktır.