T.C. Diyanet İşleri Başkanı, Doktora Öğrencileri ile Hasbihâl Programında Bir Araya Geldi11 Kasım 2021

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı Türk Dünyası Araştırma Topluluğu tarafından düzenlenen hasbihâl programlarının üçüncüsü, 11 Kasım 2021 tarihinde T.C. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla Mütevelli Heyet Başkanlığı Türkistan Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Üniversitemiz idari personeli ve Türkiye’de doktora eğitimi gören burslu öğrencilerimizin yüz yüze katılımının yanı sıra İlahiyat Fakültesi lisansüstü öğrencilerimiz ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Dr. Janar Temirbekova ile Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Türkistan Senato Salonu’ndan çevrim içi olarak katıldılar.

Hasbihâl programı, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek’in açış konuşmasıyla başladı.

Ardından söz alan ve İslam medeniyetinin ilme ve bilime verdiği öneme vurgu yaparak konuşmasına başlayan Prof. Dr. Erbaş, Türk dünyasının İslam mirasına sunduğu katkılara ve üniversite eğitim programlarında İslam eğitiminin güncel durumuna değindi. Prof. Dr. Erbaş, ayrıca Türkistan coğrafyasının hikmet zenginliğine değinerek öğrencilere bu değerleri araştırmalarını ve bilimsel ürünler ortaya koymalarını önerdi.

Hasbihâl programı, Prof. Dr. Muhittin Şimşek’in teşekkür konuşması ve Prof. Dr. Ali Erbaş’a hediye takdiminin ardından sona erdi.