Ahmet Yesevi Üniversitesinde “Türkistan Sokakları: Portreler ve Şahsiyetler” Projesi Tanıtım Sunumu Gerçekleştirildi03 Şubat 2022

Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Türkistan Şehir Valiliği tarafından desteklenen ve Türkistan’a farklı ülkelerden turist akışının artması, şehir hakkında farklı dillerde bilgi tabanı oluşturarak bölge turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan “Türkistan Sokakları: Portreler ve Şahsiyetler” projesinin tanıtım sunumu 3 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Proje sunumunda Ahmet Yesevi Üniversitesi Dünya Dilleri Bölüm Başkanı Dr. Saltanat Beisembayeva söz aldı. Sunumda araştırma objesi olan Türkistan sokakları ile çalışma misyonunu oluşturan “şehrin sokaklarına adları verilen kişilerle ilgili bilgilerin toplanması” hakkında malumat verildi. Daha sonra projenin aşamaları, organizasyonu, ekibi, beklenen sonuçlar, uygulama takvimi ve bütçe başlıklarına vurgu yapıldı.

Sunumun ardından Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Rektör Yardımcısı Askar Turganbayev, çalışmanın Türkistan halkı ve Ahmet Yesevi Üniversitesi için ortak önemine değinerek çalışma takvimi içerisinde projeye gerekli desteğin verileceğini ifade ettiler.