Ahmet Yesevi Üniversitesinde “18 Mart Çanakkale Zaferi” Programı Düzenlendi19 Mart 2022

Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü sebebiyle Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezinde “18 Mart Çanakkale Zaferi” programı düzenlendi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından 18 Mart 2022 Cuma günü gerçekleştirilen etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Dr. Janar Temirbekova, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Pusat Pilten ve Askar Turganbayev’in yanı sıra çok sayıda akademik personel ve Türk dünyasını temsil eden öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşunun ve millî marşların okunmasının ardından Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Dr. Janar Temirbekova ile Prof. Dr. Cengiz Tomar’ın açış konuşmalarıyla başladı. Dr. Temirbekova, Çanakkale Zaferi’nin bütün Türk tarihi için ortak bir değer olduğuna vurgu yaparken Prof. Dr. Tomar, günün anlam ve önemine binaen Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan “Çanakkale Şehitlerine” şiirini seslendirdi.

Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türk dünyasından gelen öğrencileri tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferi temalı sinevizyon gösteriminin sonrasında program, şiir ve müzik dinletileri ile devam etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi programı, etkinliğe katılan Üniversitemiz akademik, idari personelleri ve öğrencilerinin yer aldığı hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.