Ahmet Yesevi Üniversitesi “Bahar Okulu” Projesi Başladı 31 Mart 2022

Ahmet Yesevi Üniversitesinin kuruluşunun 30. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan etkinlikler kapsamında, “Soft Skills Kazakistan” şirketi ile ortaklaşa düzenlenen “Bahar Okulu” projesi, 29 Mart 2022 tarihinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Kazakistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından desteklenen ve 3 gün sürecek programın açılış törenine Türkistan ve çevre bölgelerden eğitim idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Eğitici eğitimini ve hızla gelişen eğitim teknolojilerinin öğretici ve öğrencilerle uyumunu sağlamayı amaçlayan projenin açış konuşmalarında; Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Dr. Janar Temirbekova, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Türkistan Bölge İdaresi Potansiyel Geliştirme Başkan Yardımcısı Ardak Sadykova ve “Soft Skills Kazakistan" temsilcisi Asima Sultanova söz aldı.

“Bahar Okulu” projesi bünyesinde; “21. yüzyılın en temel becerisi: Duygusal zekâ", "Modern Okul: Genç Girişimciliğe Destek", "Çağdaş pedagojinin temel sorunu: Zorbalıkla mücadele ve çocuk haklarının sağlanması", "Geleceğin Okulu: Hibrid Eğitim (Harmanlanmış Öğrenme)" ve "Dönüşüm liderliği: Dünyayı hep birlikte daha iyi yönde değiştirelim" başlıklarında öğretmen ve idarecilere eğitimler verilecek.