Birleşmiş Milletler Temsilcileri Ahmet Yesevi Üniversitesini Ziyaret Etti06 Mayıs 2022

Birleşmiş Milletler (BM) Kazakistan Koordinatörü Michaela Friberg-Storey, BM Orta Asya Daire Başkanı Ronny Lindstrom ve BM Kadın Örgütü Temsilcisi Maria Dotsenk, 5 Mayıs 2022 tarihinde Ahmet Yesevi Üniversitesini ziyaret etti.

Toplantının açış konuşmasında Üniversitemiz Rektörü Dr. Zhanar Temirbekova ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar söz aldı.

Ardından konuşmasına başlayan Birleşmiş Milletler Kazakistan Koordinatörü Michaela Friberg-Storey, Ahmet Yesevi Üniversitesinin özellikle “Sürdürülebilir Kalkınma Araştırma Merkezi”ne sahip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Storey, Türkistan’da ve tüm Kazakistan’da yenilenebilir enerji kaynakları başta olmak üzere küresel ısınma, cinsiyet ve eğitimde fırsat eşitliği gibi konularda çalışmaların devam ettiğini ve Birleşmiş Milletler olarak Ahmet Yesevi Üniversitesi ile birlikte her türlü iş birliğine hazır olduklarını ifade etti.

Üniversitemiz öğrencilerinin ve akademik personelinin ilgi gösterdiği toplantı, Birleşmiş Milletler Kazakistan Temsilciliği ve Ahmet Yesevi Üniversitesi arasında imzalanan akademik iş birliği protokolünün ardından sona erdi.