Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans Kayıtları Başladı01 Ağus 2022

Ahmet Yesevi Üniversitesi, örgün eğitimin yanında, TÜRTEP (Türkiye Türkçesiyle Uzaktan Eğitim Programları) ile eğitilen kitlenin mekân, yaş ve özel koşullarını da dikkate alan, bu suretle daha geniş eğitim imkânları sunan uzaktan eğitimde de farkını ortaya koymaktadır. Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans alanında uzaktan eğitimin verildiği Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP programlarında YÖK denkliğinin mevcut olması, öğrencilerin yoğun olarak Ahmet Yesevi üniversitesini tercih etmelerinde öncelik sağlamaktadır.
Bilgisayar Mühendisliği, Siber Güvenlik, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Turizm İşletmeciliği, İş Sağlığı ve Güvenliği gibi pek çok farklı alanlarda 17 farklı Yüksek Lisans programında öğrenci kabulü yapılmaktadır. Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP Uzaktan eğitim sistemiyle Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden alanında en iyi Öğretim Üyelerinin canlı olarak öğrencilere ders verdiği bir sistem uygulanmaktadır. 
Programlara kayıtlar online olarak internet ortamında yapılmakta ve ALES Puanı istenmemektedir. TÜRTEP’ten mezun olan öğretmenler “uzman öğretmenlik yazılı sınavı”ndan muaf olmaktadır. 
TÜRTEP ile eğitim 7 gün 24 saat canlı tutulmakta, öğrencilerin danışman öğretim üyesiyle istenildiğinde eğitim destek, email, forum ve telefon yolu ile Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden iletişim içinde bulunulması sağlanmaktadır. Senkron dersler eğitim dönemi içerisinde hafta içi 18.00-24.00 saatleri arasında sanal sınıflarda sesli ve görüntülü olarak gerçekleştirilmektedir. Canlı olarak gerçekleştirilen dersler kayıt altına alınmakta ve ders saatinde derse katılma imkanı bulamayan öğrencilerin ders kayıtlarını istedikleri zaman sınırsız bir şekilde ulaşmak suretiyle katılamadığı dersleri kayıttan izleyebilmekte ve derse devam şartlarını da bu yolla yerine getirebilmektedirler. 
Ara sınavlar çevrimiçi; bitirme sınavları Ankara, İstanbul, İzmir ve Türkistan sınav merkezlerinde yüz yüze yapılmaktadır. Engelsiz üniversite kapsamında engelli öğrenciler için özel sınıf, okuyucu desteği, kodlama yardımcısı gibi pek çok imkân sunulmaktadır. 
Başvurular 01 Ağustos 2022-02 Eylül 2022 tarihleri arasında turtep.edu.tr üzerinden alınacaktır.
Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP Tezsiz Yüksek Lisans Bölümleri:
Bilgisayar Mühendisliği
Eğitim Yönetimi ve Denetimi
Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme
İngiliz Dili Eğitimi
İş Sağlığı ve Güvenliği
İşletme
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Turizm İşletmeciliği
Türk Dili ve Edebiyatı
Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi
Uluslararası İlişkiler
Yerel Yönetimler
Yönetim Bilişim Sistemleri
Yönetim ve Organizasyon
Yazılım Mühendisliği
Siber Güvenlik