Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek TV24’te Tercih Rehberi Programına Konuk Oldu02 Ağus 2022

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek TV24’te İlayda Şehrinaz Ayçiçek Tercih Rehberi Programına canlı yayın konuğu oldu. Prof. Dr. ŞİMŞEK programda Ahmet Yesevi Üniversitesinin faaliyetlerini, sağladığı imkânları, Üniversitemizin Türkiye ve Türk Dünyası için önemini anlatarak tercih döneminde olan öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Prof. Dr. Muhittin Şimşek, tercih döneminde bulunan öğrencilere ve velilere seslenerek sevecekleri meslek ve bölümleri tercih etmelerini belirtti.

Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türkiye ve Kazakistan’ın uluslararası ortak devlet üniversitesi olduğunu belirten Prof. Dr. ŞİMŞEK, Üniversitede 40 farklı ülkeden 16.000 yakın öğrenci olduğunu ve 11 farklı fakültede kaliteli bir eğitim aldıklarını; ÖSYM atamasıyla öğrenci kabulü yapıldığını ve öğrencilere öğrenim hayatları boyunca 1 defa gidiş dönüş olmak üzere uçak bileti verildiğini; birçok burs imkânlarının olduğunu; Türkiye’den Kazakistan’a gidecek olan öğrenciler için yurt imkânları olduğunu söyledi.

Prof. Dr. ŞİMŞEK, Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak Erasmus, Orhun değişim programlarıyla dünyanın çeşitli üniversiteleriyle iş birliği yaparak öğrencilerin hem eğitim olanaklarını çeşitlendirildiğini ve Yesevi mefkuresiyle eğitildiğini dile getirdi. Ahmet Yesevi Üniversitesinin 30. Kuruluş Yılı olması nedeniyle 30 büyük proje yaptıklarını dile getiren Prof. Dr. ŞİMŞEK, bu projeler vasıtasıyla öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin bilgi ve tecrübelerini genişlettiklerini belirtti.

Ahmet Yesevi Üniversitesinin öğrencilerini her alanda desteklediğini, kütüphane, spor salonu ve sosyal imkânlarının gelişmiş olduğunu söyleyen Prof. Dr. ŞİMŞEK, Ahmet Yesevi Üniversitesinin QS Sıralamasında dünya üniversiteleri içinde ilk 700’de; Türk Dünyası ve Asya Üniversiteleri içinde de 130. Üniversite olduğunu belirtti.