Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP 2022-2023 Güz Dönemi Oryantasyon Toplantısı Yapıldı23 Eyl 2022

Ahmet Yesevi Üniversitesi, Türkiye Türkçesi ile Eğitim Programları Araştırma ve Uygulama Merkezi  (TÜRTEP) 2022-2023 Güz Dönemi Oryantasyon toplantısı 23 Eylül 2022 tarihinde online olarak gerçekleştirildi.

Toplantıya Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin ŞİMŞEK  başta olmak üzere TÜRTEP Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim BÜLBÜL, TÜRTEP İdari Birim Çalışanları ve TÜRTEP Danışman Öğretim Üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasında Türkiye’de uzaktan eğitim konusunda öncü bir kurum olduklarını söyleyen Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin ŞİMŞEK, Ahmet Yesevi Üniversitesinin uzaktan eğitim uygulamasıyla öğrenci ve öğretim elemanlarının mekân engelini kaldırdığını ve bu uygulamaları ile uzaktan eğitim alanında Türkiye’de âdeta bir marka haline geldiklerini belirtti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin ŞİMŞEK  TÜRTEP’e katılan yeni danışman öğretim üyelerinin bilgi ve deneyimlerinden azami derecede yararlanmanın öncelikli hedef olarak belirlendiğini söyleyerek, danışman öğretim üyelerinin TÜRTEP’i daha ileriye götürme noktasında yapılacak çalışmalarda üniversitemizin yoluna ışık tutacağına inandığını belirterek yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

2022-2023 öğretim yılında TÜRTEP’e katılan Danışman Öğretim Üyelerine, TÜRTEP Uzaktan Eğitim Bilgi Sistemiyle ilgili bilgiler, Prof. Dr. Halil İbrahim BÜLBÜL tarafından verildi.

Oryantasyon toplantısında, Danışman Öğretim Üyelerine İnternet Tabanlı verilecek olan eğitimde yapılması gereken işlemler hakkında bilgi paylaşımı yapıldı ve danışman öğretim elemanlarının soruları yanıtlandı.