"Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı"nda Takdir Toplayan Ev Sahipliği30 Ocak 2023

Kazakistan genelinde ilk kez 29 Ocak 2023 tarihinde Türkistan’da gerçekleştirilen "Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı"na (TR-YÖS) Ahmet Yesevi Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Üniversitemiz akademik ve idari personelinin gözetmenliğinde sorunsuz olarak tamamlanan sınavda toplam 437 aday ter döktü. Sınav öncesinde ve sonrasında adaylara Üniversitemizin tanıtımı muhtelif etkinliklerle gerçekleştirildi.

Adayların sınavda oldukları sürede ailelerine, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Dr. Zhanar TEMİRBEKOVA ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Peyami BATTAL tarafından tanıtım brifingi verildi. Brifing sonrasında, adaylar ve aday yakınları için hazırlanan ikramlar sunuldu, Üniversitemiz öğrencileri tarafından Ahmet Yesevi Üniversitesini tanıtan el kitapçıkları dağıtıldı.

Ahmet Yesevi Üniversitesinin ev sahipliğinde ilk kez gerçekleştirilen "Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı" herhangi bir aksaklık yaşanmadan ve adaylar, aday yakınlarının memnuniyetiyle son erdi.