Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunları, İstanbul’da iftarda bir araya geldi.

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunları, İstanbul’da Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve eski rektörlerden Prof. Dr. Orhan Kavuncu’nun katılımı ile iftarda bir araya geldi.

Prof. Dr. Musa Yıldız’ın konuşmasıyla başlayan yemekte, daha önce mezun olan ve çeşitli yerlerde görev yapan mezunlar duygu ve düşüncelerini dile getiren konuşmalar yaptı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Yesevi mezunlarını bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, gelecek yıllarda da bu etkinliğin daha da artarak gerçekleşmesini beklediği mesajını iletti. Ülkemizdeki diğer üniversitelerden farklı olarak çok kültürlü ve çok dilli bir üniversiteden mezun olmanın ayrıcalığının önemine değinerek Ahmet Yesevi Üniversitesinin sadece Türkiye’den ve Kazakistan’dan değil Türk dünyasının çeşitli ülkelerinden gelen gençleri bir araya getirme misyonu sayesinde tüm Türk dünyasına hizmet eden bir üniversite olduğunu vurguladı. Böyle bir üniversitenin mezunlarının bir araya gelmesinin Üniversitenin kuruluş misyonuna da hizmet edeceğini belirtti. Son yıllarda Ahmet Yesevi Üniversitesinin gerek eğitim alanında gerekse sosyal gelişme alanında oldukça hızlı bir ilerleme kaydettiğini belirten Prof. Dr. Musa Yıldız, bu ilerlemenin sadece Kazakistan’ın değil aynı zamanda Türkiye’nin ve tüm Türk dünyasının ilerlemesine büyük katkı yapacağını ifade etti.

Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunlarının toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona eren iftar yemeği her yıl tekrarlanması temennisi ile sona erdi.