Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kazakistan Din İşleri Komitesi Din İşleri Bilimsel Araştırma ve İnceleme Merkezini ziyaret etti

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Astana'da yer alan Kazakistan Din İşleri Komitesi Din İşleri Bilimsel Araştırma ve İnceleme Merkezine ziyarette bulundu. Merkez Başkanı ve Üniversitemiz mezunu Aynur Ebdiresilkızı'nın kabulünde gerçekleşen ziyarette merkez çalışmaları hakkında bilgi alındı. Üniversitemiz ve anılan merkez arasında gerçekleştirilebilecek faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Merkez personelleri ile de görüşen Başkan Yıldız 2016 Hoca Ahmet Yesevi yılı kapsamında yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Başkan Yıldız; "Merkez personelinin çoğunlukla Ahmet Yesevi mezunu olması bizler için gurur vericidir." diyerek sözlerini Kazakistan'daki yükseköğretim kurumları içinde en köklü dini eğitim kurumu olan Ahmet Yesevi Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Din Bilimleri ve Teoloji bölümü ile Din İşleri Komitesi Din İşleri Bilimsel Araştırma ve İnceleme Merkezi arasında gerçekleştirilebilecek birçok faaliyet olduğunu dile getirerek sürdürdü ve bilimsel olarak hazırlanacak projeleri destekleyeceklerini de ifade etti. Ziyaret iyi dilek ve temennilerin ardından sona erdi.